ایجاد پروفایل حرفه ای در لینکدین

چگونه می توان یک پروفایل حرفه ای در لینکدین ایجاد کرد؟

در این مقاله قصد داریم شما را با یک شبکه تجارت جهانی به نام لینکدین آشنا کنیم. این شبکه که شباهت زیادی به  فیس‌بوک دارد به شدت مورد توجه متخصصان در زمینه‌های مختلف قرار گرفته است. افراد معمولی در این شبکه کاری ندارند و این موضوع باعث شده است تا فقط افرادی که به دنبال کسب مهارت و گسترش تجارت خود هستند جذب این شبکه شوند. اما این شبکه نیز مانند هر شبکه دیگری نیاز به یک پروفایل خوب دارد. در این مقاله می‌خواهیم روش ساخت پروفایل حرفه ای در لینکدین را برای شما بیان کنیم. پس اگر شما هم جذب این شبکه تخصصی شده‌اید و تمایل دارید در آن عضو شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله در کنار ما بمانید.

لینکدین چیست و چه کاربردی دارد؟

قبل از اینکه به موضوع چگونگی ساخت پروفایل حرفه ای در لینکدین بپردازیم بهتر است از خود بپرسیم لینکدین واقعا چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که لینکدین هم مانند شبکه‌های اجتماعی معمول مانند تلگرام و اینستاگرام و … یک شبکه اجتماعی جهانی است. اما با این شبکه‌های اجتماعی که به طور معمول از آن‌ها استفاده می‌کنید فرق دارد. در این شبکه خبری از عکس‌های دورهمی یا موارد اینچنینی نیست. این شبکه کاملا تخصصی طراحی شده است و افرادی که در این شبکه عضو شده‌اند همگی دارای مهارت‌هایی در زمینه کاری خود هستند.

به همین دلیل افرادی که به دنبال استخدام در جایی هستند و از مهارت بالایی در یک یا چند حرفه برخوردارند می‌توانند با عضویت در این شبکه با تولید کنندگان و صاحبان کسب و کار آشنا شوند و شانس استخدام خود را بالا ببرند. اما این شبکه هم مانند هر شبکه اجتماعی دیگری قوانینی دارد و برای اینکه در این شبکه فعالیت کنید فقط عضویت کافی نیست. بلکه شما باید یک پروفایل خوب برای خودتان تهیه کنید. اما اینکه چطور این کار را انجام دهید و برای ساخت یک پروفایل به چه نکاتی باید توجه کنید موضوعی است که در ادامه به آن پرداخته‌ایم.

چگونه می‌توان یک پروفایل حرفه ای در لینکدین ایجاد کرد؟

برای اینکه بتوانید یک پروفایل حرفه ای در لینکدین برای خودتان بسازید باید چند نکته را رعایت کنید. این نکات عبارتند از :

  • تصویر مناسب: اولین موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که چه تصویری برای پروفایل خودتان انتخاب کنید. باید به این موضوع توجه کنید که شما در یک شبکه جهانی تخصصی مشغول ساخت پروفایل هستید و افرادی که صفحه شما را می‌بینند در وهله اول تصویر پروفایل شما را خواهند دید.
  • اضافه کردن عکس پشت زمینه: این مورد هم می‌تواند اثر بسیار مناسبی روی مخاطبان صفحه شما بگذارد. زیرا انتخاب یک عکس پشت زمینه مناسب می‌تواند زیبایی بصری برای پروفایل شما ایجاد کند. این عکس می‌تواند در مواقعی باعث شود تا مشتریان شما در میان سایر رقبا شما را به یاد بیاورند. پس در انتخاب آن نهایت دقت را به خرج دهید.
  • درج حرفه در عنوان و توضیحی مختصر در مورد آن: موضوع بعدی که برای ساخت یک پروفایل حرفه ای در لینکدین باید به آن توجه کنید این است که عنوان مناسبی را برای صفحه خود مشخص کنید. عنوان انتخابی شما باید به گونه‌ای بیان شود که مخاطب با دیدن آن بتواند به ماهیت کار و صنعتی که به آن مشغول هستید پی ببرد. اگر شما سازنده‌اید و یا به کار معماری مشغول هستید و دوست دارید یک عنوان بسیار جذاب انتخاب کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با استفاده از بیزنس کوچینگ با نوید طاهری یک مشاوره عالی و حرفه‌ای برای انتخاب عنوان انجام دهید.

نقش خلاصه برای ترغیب مشتریان به دیدن پروفایل شما

بخش خلاصه در صفحه خود را بسیار جدی بگیرید. وقتی شما شروع به ساخت یک صفحه شخصی در لینکدین می‌کنید یک قسمت وجود دارد که با نام خلاصه نشان داده شده است. افراد زیادی هستند که در هنگام پر کردن این بخش‌ها قسمت خلاصه را خالی می‌گذارند. این کار اصلا درست نیست.

بلکه این بخش فرصتی را برای شما ایجاد می‌کند که بتوانید شرح مختصری از فعالیت‌ها و تخصص خود را ارائه دهید و بسیاری از مشتریان شما به این بخش توجه می‌کنند. اگر در نوشتن یک خلاصه جامع و کامل به مشکل برمی‌خورید و یا تمایل دارید یک مشاوره تخصصی در این زمینه دریافت کنید می‌توانید از امکان مشاوره با نوید طاهری استفاده کنید.

برای ایجاد یک پروفایل حرفه ای در لینکدین باید به خلاصه اهمیت بدهید. خلاصه به نوعی بیانگر هویت شما در این شبکه اجتماعی است و شامل مواردی مانند نام، عکس، تحصیلات، عنوان یا برند شما است. البته باید بدانید که لینکدین در قسمت خلاصه فقط حدود ۲۹۰-۳۱۰ کاراکتر را نشان می‌دهد. اگر بیشتر شد به صورت see more قابل مشاهده است و این بستگی به قلم شما دارد که بتواند خواننده را به خواندن کامل خلاصه ترغیب کند.

استفاده از کلمات کلیدی و نقش آن در موفقیت ساخت یک پروفایل خوب

یکی از موارد مهم دیگری که باید آن را مد نظر قرار دهید استفاده از کلمات کلیدی مناسب است. شما باید بتوانید با استفاده از کلماتی که سرچ بیشتری دارند خودتان را معرفی کنید. برای ساخت پروفایل حرفه ای باید هنر و خلاقیت به خرج دهید تا بتوانید نتیجه راضی کننده‌ای بگیرید.

بهبود شبکه و تاثیر آن بر دیده شدن پروفایل حرفه ای در لینکدین

همگام سازی اکانت با ایمیل موضوعی است که می‌تواند نقش مهمی در بهبود شبکه و بهتر دیده شدن پروفایل شما ایجاد کند.

ذکر مهارت‌ها و تخصص‌های مربوطه در پروفایل

وقتی شما یک سازنده هستید و یا در حرفه معماری مشغول به فعالیت شده‌اید باید بتوانید مهارت‌ها و تخصص‌های خود را به صورت مشخص بیان کنید تا سایرین بتوانند با مشاهده آن‌ها در زمره مشتریان شما قرار بگیرند. برای ساخت پروفایل حرفه ای در لینکدین باید یک پلن مشخص و دقیق تهیه کنید تا بدون اضافه گویی یک متن مناسب و کوتاه بنویسید.

اگر بخواهید از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید می‌توانید از بیزنس کوچینگ با نوید طاهری بهره ببرید. آقای نوید طاهری که صاحب سبک است می‌تواند به شما در نوشتن مهارت‌ها و توانایی‌های شما به گونه‌ای کاملا مجاب کننده کمک نماید.

استفاده از پابلیش یا انتشار در لینکدین و ایجاد تمایز

اگر می‌خواهید یک پروفایل کاملا متمایز با پروفایل‌های معمول و روتین برای خودتان ایجاد کنید می‌توانید از یک آیکن به نام پابلیش استفاده کنید. این آیکن معمولا توسط افراد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. به همین دلیل استفاده شما از این قسمت می‌تواند وجه تمایز بسیار خوبی برای شما ایجاد کند.

بیان نظرات و نقش آن در ایجاد یک پروفایل حرفه ای در لینکدین

بیان نظرات در لینکدین می‌تواند اعتبار بیشتری برای شما ایجاد کند و برای ساخت یک پروفایل حرفه ای در لینکدین موثر است. به این شکل شما با بیان نظرات خود می‌توانید بیشتر دیده شوید و این موضوع می‌تواند نتایج بهتری برای شما به ارمغان بیاورد.

ایجاد پروفایل بدون اشتباهات دستوری

هنگامی که در حال ساخت پروفایل هستید باید دقت کنید که تمام جملات را درست بنویسید و هیچ اشتباه دستوری در متن شما مشاهده نشود. بهتر است پروفایل خود را مرتب تغییر ندهید و به صورت کاملا حرفه‌ای عمل کنید.

نوشتن تجربه‌ها و سوابق کاری و نقش آن در ساخت پروفایل حرفه ای در لینکدین

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که سابقه شغلی و کاری خود را در صفحه شخصی خودتان بنویسید. به این شکل سعی کنید یک رزومه قوی برای خودتان ایجاد کنید. بهتر است از کلید واژه‌ها در عنوان وتوضیح متن خود استفاده کنید. به این موضوع توجه کنید که به عنوان سازنده یا فردی که در زمینه معماری فعالیت می‌کند تمام مناطقی که در آن کار کرده‌اید را بنویسید و چیزی را از قلم نیندازید. زیرا سیاست شبکه لینکدین در دسترسی به مخاطبان این است که بتوانید نحوه آشنایی خود با افراد را بیان کنید.

تحصیلات و ساخت پروفایل در لینکدین

وقتی قصد ساخت یک پروفایل حرفه ای در لینکدین را دارید بهتر است عنوان رشته تحصیلی و مقطع آن را مشخص کنید. این کار باعث می‌شود افرادی که پروفایل شما را می‌بینند بیشتر با شما و توانایی‌های شما آشنا شوند.

بخش توصیه‌ها و نقش آن در ایجاد پروفایل حرفه ای در لینکدین

یکی از بخش‌های مهم که کمتر مورد توجه قرار گرفته است بخش توصیه‌ها است. شما می‌توانید از کسانی که با آن‌ها کار کرده‌اید و یا از اساتید خود بخواهید که برای شما توصیه‌ای در لینکدین بنویسند. این موضوع می‌تواند در جلب اعتماد افراد بسیار موثر واقع شود.

اطلاعات تماس

برای اینکه مشتریان احتمالی بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند باید اطلاعات تماس شما را مشاهده کنند. به همین دلیل درج این اطلاعات بسیار مهم است.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم مواردی را بیان کنیم که در ساخت یک پروفایل حرفه ای در لینکدین به شما کمک کند. اگر ساخت یک پروفایل حرفه‌ای برای شما سخت است می‌توانید از نوید طاهری کمک بگیرید. ایشان با داشتن تخصص و مهارت کافی در زمینه ساخت پروفایل در لینکدین می‌توانند به شما کمک بسیاری نمایند تا یک پروفایل مناسب تهیه کنید.

همان طور که مشاهده کردید ساخت یک پروفایل حرفه‌ای نیاز به دانش و تخصص دارد و باید نکات زیادی را رعایت کنید. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم با یک متخصص در این زمینه مشاوره نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *