معمار-یوتیوبر،یک پوزیشن شغلی یا یک مسیر سبز برای مارکتینگ؟

معمار-یوتیوبر،یک پوزیشن شغلی یا یک مسیر سبز برای مارکتینگ؟

از گذشته تا به امروز برای کسب و درآمد و دیده شدن در کار نیاز به دیده شدن در آن کار است. امروزه پیشرفت تکنولوژی راه‌های کسب درآمد را تغییر داده و شغل‌های جدیدی را روی کار آورده است. یکی از این مشاغل فعالیت در سوشال مدیا است. افرادی که در حوزه معماری نیز فعالیت می‌کنند، با عنوان معمار-یوتیوبرها در یوتیوب مشغول به فعالیت و کسب درآمد هستند و در اینجا می‌خواهیم نگاهی به این مدل کسب و کار برای معماران بیندازیم.

چرا باید در یوتیوب دیده شویم؟

برای برخی از معماران همچنان این سوال وجود دارد که چرا باید به عنوان معمار-یوتیوبر فعالیت کنند؟ پاسخ به این سوال ساده است. از آنجایی که شما برای دریافت پروژه باید شناخته شوید، لازم است افرادی که به دنبال معمار هستند با شما آشنا شوند. برای آشنایی لازم است پروژه‌هایی که تا کنون کار کرده‌اید را معرفی کنید و خودتان، سبک کاری‌تان و پروژه‌هایتان را معرفی کنید. کجا بهتر از یوتیوب به عنوان بزرگترین پلتفرم اجتماعی برای معرفی با کیفیت بالا را سراغ دارید؟ سوشال مدیا مانند یوتیوب می‌تواند در این راستا به شما کمک بسیاری کند. از طرفی دیگر با بازدید ویدیو در یوتیوب، این سایت برای هربازدید مبلغی را به حساب شما انتقال می‌دهد و از این طریق نیز می‌توانید کسب درآمد کنید.

شروع به کار به عنوان معمار-یوتیوبر

برای آنکه به عنوان یک یوتیوبر در این فضا مشغول به کار شوید نیازی به تهیه تجهیزات گران قیمت نیست. در واقع شما می‌توانید با حداقل امکانات و هزینه فعالیت خود را آغاز کنید و رفته رفته کار خود را گسترش دهید. برای شروع این کار نیاز به ایجاد یک اکانت و گذاشتن فیلم از پروژه‌هایتان دارید. نیازی به تجهیزاتی مانند دوربین، نور، پرده سبز و غیره نیست. فقط کافی است از پروژه‌هایتان با موبایل خود فیلم بگیرید و آن را به اشتراک بگذارید و درباره نحوه کارتان صحبت کنید. می‌توانید از دیگر معمار-یوتیوبر کمک بگیرید و نحوه فعالیت آنها را بررسی کنید و در مسیری که آنها رفته‌اند حرکت کنید.

همچنین می‌توانید از مربیان و کوچینگ‌های این حرفه کمک بگیرید تا راه را به شما نشان دهند. بیزنس کوچینگ با نوید طاهری از جمله راه‌هایی است که برای شروع می‌توانید از آن استفاده کنید و آشنایی کافی درباره معمار-یوتیوبر را فراگیرید.

نگاهی به درآمد یوتیوبرها

برای آنکه بیشتر با فضای یوتیوب و کار یوتیوبرها آشنا شوید نگاهی به درآمد آنها می‌اندازیم تا با پتانسیل موجود در این پلتفرم آشنا شوید.

یوتیوب در حال حاضر روزانه بیش از یک و نیم میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد و یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های اینترنتی در زمینه تولید و انتشار محتوای ویدیویی است. ثبت نام و ایجاد اکانت در این برنامه کاملا رایگان است و شما می‌توانید به راحتی یک اکانت برای خود ایجاد کنید.

در حال حاضر درآمد یوتیوبرها بسیار بالا است و البته برای رسیدن به چنین درآمد و جایگاهی مسیر طولانی و سختی را طی کرده‌اند. قبل از بررسی درآمد معمار-یوتیوبرها نگاهی مختصر به یوتیوبرهایی که بیشترین درآمد را دارند می‌اندازیم.

فوربس ده یوتیوبر پردرآمد سال گذشته را به شرح زیر معرفی کرده است؛

  1. MrBeast – 54 million
  2. Jake Paul – 45 million
  3. Markiplier – 38 million
  4. Rhett & Link – 30 million
  5. Unspeakable – 28.5 million
  6. Like Nastya – 28 million
  7. Ryan Kaji (Ryan’s World) – 27 million
  8. Dude Perfect – 20 million
  9. Logan Paul – 18 million
  10. Preston – 16 million

در نظر داشته باشید که مبالغ بالا بدون کسر مالیات محاسبه شده‌اند. هدف از معرفی این افراد و میزان درآمد آنها آشنایی با دنیای گسترده یوتیوب است. شما هم می‌توانید در زمینه فعالیت خود، معماری، با عنوان معمار-یوتیوبر وارد این دنیا شوید و علاوه بر پیدا کردن مشتری و گرفتن پروژه‌های بیشتر درآمدی از یوتیوب نیز برای خود ایجاد کنید.

معرفی برترین معمار-یوتیوبرها

در ادامه قصد داریم شما را با کانال‌های معروف و مشهور یوتیوب که در زمینه معماری فعالیت می‌کنند و برخی از آنها سازنده هم هستند، آشنا کنیم. سازنده‌ها از سازه‌ها و پروژه‌های خود فیلم تهیه کرده و به اشتراک می‌گذارند و بیشتر در رابطه با نوع طراحی و ساخت و موارد دیگر که در پروژه با آن مواجه شده‌اند صحبت می‌کنند. با آشنا شدن و دنبال کردن یوتیوبرهای برتر معماری شما می‌توانید موضوعاتی برای محتواهای خود انتخاب کنید و همچنین با نحوه کار آشنا شوید.

Karin Bohn

یکی از یوتیوبرهای فعال در حوزه معماری خانم کارین است که به عنوان یک معمار حرفه‌ای در یوتیوب مشغول به فعالیت است. خانم کارین ویدیوهای مختلفی را در زمینه معماری تهیه کرده و در کانال یوتیوب خود به اشتراک می‌گذارد. همچنین او به طور مرتب از پروژه‌های خود نیز فیلم گرفته و آنها را به اشتراک می‌گذارد. Karin Bohn  در یوتیوب دارای 102k سابسکرایب است و ویدیو‌های او بازدید بالایی می‌خورد.

Donot settle

Donot settle دو جوان فارغ التحصیل معماری هستند که کار خود را به عنوان معمار-یوتیوبرها آغاز کرده‌اند. این دو جوان با سفر به شهر‌ها و کشورهای مختلف و گرفتن ویدیو از سازه‌های معروف و پروژه‌های جدید، معماری را با تفریح و سرگرمی ترکیب کرده‌اند. کانال یوتیوبری Donot settle دارای 37K سابسکرایب است و ویدیو‌های آنها در حدود ۱۷۰ هزار بار دیده می‌شود.

هاروارد GSD

در این کانال سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های معماران برجسته و مطرح جهان گذاشته می‌شود. از جمله این سخنرانان می‌توان به زاحا حدید ، ورنر هرتسوک ، هرتزوگ و دمویرون اشاره کرد. این کانال هم دارای 100k سابسکرایب است و ویدیو‌های آن بسته به موضوع و دیگر موارد تا ۴ هزار بار دیده شده است.

یک ایده خوب معماری

کانال یک ایده خوب معماری که توسط یک معمار لهستانی ایجاد شده نیز یکی دیگر از کانال‌های برتر معماری در یوتیوب است. در این کانال دررابطه با نحوه معماری معاصر و نمادگرایی بحث می‌شود. این کانال هم دارای 18K سابسکرایب است و ویدیو‌های آن بیش از ۱۲۸ هزار بار ویو خورده است.

ArchDaily

ArchDaily نیز یکی از افرادی است که در این زمینه فعالیت می‌کند. او با معماران برتر و مورد علاقه خود مصاحبه می‌کند و اتفاق‌های مهم معماری را پوشش می‌دهد. در بین معمار-یوتیوبرها کانال ArchDaily دارای 153k سابسکرایب است و یکی از کانال‌هایی است که ویدیو‌های آن بازدید بالایی دارد.

Michaelson Gregory

Michaelson Gregory یکی دیگر از فعالان در یوتیوب است و ویدیو‌های او بیشتر در مورد مهندسی سازه است. کانال او دارای 56k سابسکرایب است.

CAD CAM Tutorials

CAD CAM Tutorials یکی از کانال‌های آموزشی یوتیوب است و برای علاقه‌مندان به یادگیری اتوکد مناسب است. در این کانال ویدیوهایی آموزش اتوکد در سطح‌های مبتدی، متوسط و پیشرفته قرار می‌گیرد. از دیگر موضوعات فیلم‌های این کانال می‌توان به آموزش مدل سازی سه بعدی در اتوکد، آموزش پالن، تراز و مقطع عرضی در اتوکد، آموزش مدل سازی سه بعدی خانه، آموزش پرسپکتیو به همراه اشیا، اثرات خورشید در اتوکد و آموزش نورپردازی و رندرگیری در اتوکد اشاره کرد. این کانال آموزشی تعداد دنبال‌کننده بسیار بالایی دارد و بیش از 470K سابسکرایب دارد. ویدیو‌های این کانال بیش از ۴ هزار بار دیده شده و یکی از پربازدید‌ترین ویدیو‌ها را در حوزه معماری دارد.

Eric Reinholdt دارای بزرگترین کانال در بین معمار-یوتیوبرها

Eric Reinholdt یکی از معمار-یوتیوبرها است که در کانال یوتیوب خود نکاتی درباره طراحی، معماری و زندگی روزمره حرفه‌ای خود می‌گذارد. علاوه بر ویدیو‌هایی با موضوعات گفته شده، او در زمینه 30*40 Design Workshop نیز ویدیو‌هایی تولید می‌کند. اریک در آمریکا فعالیت می‌کند و ویدیو‌های او در ارتباط با پروژه‌های خودش است. همچنین او تلاش می‌کند تا با بیانی ساده مفاهیمی که به طراحی یک سازه کمک می‌کند را نیز بیان کند.

Eric Reinholdt یکی از کانال‌هایی است که بیشترین تعداد سابسکرایب را دارد و برابر 1.02M سابسکرایب دارد. ویدیو‌های این کانال در حدود ۵۰۰ هزار بار ویو می‌خورند و از این طریق نیز درآمد بالایی را به دست می‌آورد.

CTBUH

CTBUH یک کانال یوتیوب است که درباره برنامه ریزی شهری و توسعه مسکن در شهرهای بزرگ محتوا تولید می‌کند. از دیگر مباحثی که این کانال دنبال می‌کند ساخت و طراحی سازه‌های نوآورانه است. همچنین به طور مرتب ماهانه مصاحبه‌هایی با معماران و سازنده‌های برجسته دارد. این کانال دارای 28K سابسکرایب است و یکی از کانال‌های مطرح در این حوزه است.

بنیاد معماری شیکاگو

یکی از برترین کانال‌های معماری در یوتیوب که فیلم‌های آن از پربازدیدترین فیلم‌های این حوزه است، بنیاد معماری شیکاگو است. این کانال درباره نمادها در ساختمان‌های شیکاگو به صورت داستانی صحبت می‌کند. کانال Chicago Architecture Foundation دارای 22k سابسکرایب است.

کانال ویدیویی Arbuckle

کانال ویدیویی Arbuckle توسط معمار-یوتیوبرهایی به نام‌های ایان هریس و دیوید کرانتز اداره می‌شود. در این کانال ویدیو‌هایی با نگاه انتقادی به استودیوی معماری و فیلم‌های مستند در حوزه معماری آپلود می‌شود. این کانال دارای 30k سابسکرایب است و ویدیو‌های آن به زبان انگلیسی است.

کانال معمار-یوتیوبرهای آموزش فتوشاپ با نام Photoshop. Architect

این کانال یک کانال آموزشی است و به معماران فتوشاپ آموزش می‌دهد. از جمله آموزش‌های این کانال می‌توان به تصویربرداری چمن، بازتاب آب و ایجاد نورپردازی شبانه اشاره کرد. این کانال دارای 132K سابسکرایب است و ویدیو‌های آن نزدیک به دو هزار بار دیده می‌شوند.

کلام آخر درباره معمار-یوتیوبرها

یکی از راه‌های افزایش درآمد و مشهور شدن در حوزه معماری، فعالیت به عنوان یوتیوبر و قرار گرفتن در بین معمار-یوتیوبرها است. با شروع کار در یوتیوب در حرفه معماری دیده می‌شوید و به این صورت می‌توانید پروژه‌های خود را معرفی کنید و پروژه‌های جدید هم دریافت کنید. در این راه می‌توانید از مشاوره های کوتاه با نوید طاهری هم استفاده کنید و مسیر را با سرعت بیشتری پیش روید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *