LinkedIn for marketing

لینکدین و کاربرد آن به عنوان ابزاری برای مارکتینگ(با تمرکز بر معماران و طراحان)

یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار محبوب در جهان لینکدین نام دارد که به طور اختصاصی برای استفاده متخصصان در حوزه‌های مختلف طراحی شده است. یکی از کاربردهای لینکدین برای مارکتینگ این است که شما می‌توانید در این پلتفرم برای خودتان صفحه‌ای درست کنید و به معرفی محصولات خود بپردازید. اگر شما هم دوست دارید با این پلتفرم جهانی بیشتر آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله در کنار ما بمانید.

لینکدین چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از شبکه‌های اجتماعی که هم‌رده فیسبوک است لینکدین نام دارد.  در این شبکه افراد معمولی حضور ندارند و این شبکه به طور تخصصی برای متخصصان رشته‌های مختلف ایجاد شده است. در این شبکه شما می‌توانید یک صفحه اختصاصی برای خودتان ایجاد کنید. یک عکس پروفایل بگذارید و از لینکدین برای مارکتینگ استفاده کنید. شاید بپرسید چگونه؟

در این شبکه همه افراد به معرفی محصولات خود می‌پردازند و چون متخصصان رشته‌های مختلف عضو این شبکه هستند شما می‌توانید به طور اختصاصی به بیان مشخصه‌های فنی محصول خود بپردازید. از این رو می‌توانید مشتریان ثابتی پیدا کنید که کاملا محصول شما را می‌شناسند و برای فروش محصول خود به مشکل برنمی‌خورید.

ویژگی‌های شبکه لینکدین

یکی از ویژگی‌های این شبکه این است که شما در آن قادر به شبکه سازی هستید. فرض کنید که شما در رشته معماری تحصیل کرده‌اید. شما می‌توانید گزینه‌هایی مانند خانه (home)، پروفایل (profile)، شبکه من(network)، مشاغل (job)، علایق (intrest)، نوار جستجو (search bar)، پیام‌ها (massage)‌، اعلانات (notification) و دعوت‌های معلق ( pending invitation) را برای خودتان ایجاد کنید. حالا شما صاحب یک صفحه تخصصی شده‌اید و می‌توانید از دوستان و علاقه‌مندان به حوزه معماری دعوت کنید که به شما بپیوندند.

به این شکل می‌توانید تجارب و تخصص‌های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید و از این اشتراک‌ گذاری همه سود خواهند برد. در این شرایط اگر شما محصولی برای ارائه دارید می‌توانید ارائه دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا از لینکدین برای مارکتینگ کار خود استفاده کنید.

استفاده از لینکدین چه تاثیری در بیزنس شما دارد؟ | لینکدین برای مارکتینگ

شاید گمان کنید که استفاده از لینکدین چه تاثیری در بیزنس شما می‌گذارد؟ و اینکه اصلا این شبکه اجتماعی می‌تواند برای کار شما مفید واقع شود یا خیر؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که درست است افراد زیادی هستند که از لینکدین استفاده نمی‌کنند ولی در عوض افرادی که از این شبکه استفاده می‌کنند به خوبی آن را می‌شناسند. در حوزه‌های مختلف تخصص دارند و شما نیاز ندارید برای ارائه محصول یا خدمات خود توضیحات اولیه و خسته کننده را به مشتریان ارائه دهید.

در عوض شما می‌توانید وقت و انرژی خود را برای توضیح مسائل فنی بگذارید و به بیان ویژگی‌ها و تفاوت‌های محصول خود با سایر محصولات مشابه بپردازید. چون اکثر افرادی که عضو این شبکه هستند در کار خود حرفه‌ای و دارای تخصص هستند شما می‌توانید از این فرصت برای ارتقای میزان فروش و پیدا کردن مشتریان بالقوه استفاده کنید.

خوب است بدانید که در حال حاضر شبکه اجتماعی لینکدین بزرگترین شبکه تخصصی اینترنتی در جهان است و حدود هشتصد و پنجاه میلیون نفر عضو دارد. البته تعداد اعضای این شبکه هر روز بیشتر می‌شود. به طور کلی لینکدین برای افرادی که خدمات B2B‌ ارائه می‌دهند بسیار مفید است.

لینکدین و دیجیتال مارکتینگ

طبق آمار به دست آمده لینکدین برای مارکتینگ بسیار مناسب است. زیرا این شبکه به میزان دویست و بیست و هفت درصد موثرتر از شبکه‌هایی مانند فیس بوک و توئیتر عمل کرده است. با استفاده از لینکدین شما می‌توانید ترافیک افراد را به وب‌سایت خود هدایت کنید. ارتباطات تجاری تازه با افراد جدید برقرار کنید و به گسترش روابط تجاری خود مشغول شوید.

شما می‌توانید با استفاده از لینکدین برای بهبود و افزایش آگاهی افراد از برند خود استفاده کنید. این موضوع می‌تواند به افزایش درآمد شما منجر شود. اما باید این حقیقت را در نظر بگیرید که استفاده از این شبکه اجتماعی می‌تواند یک ابزار قدرتمند برای بازاریابی شما محسوب شود. این شبکه یک افزونه قدرتمند برای استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ است.

شما می‌تواند افراد متخصص را استخدام کنید و از مهارت و توانایی آن‌ها جهت پیشبرد اهداف کاری خود استفاده کنید. این شبکه اجتماعی برای معماران و طراحان نیز بسیار مناسب است. یکی از راه‌هایی که می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند تولید محتوای تخصصی است. برای نوشتن یک محتوای خوب باید دقت کنید تا متن محتوا در ارتباط مستقیم با صنعت شما نوشته شود. همچنین برند شما را به خوبی معرفی کند و باید نکته‌ای مشخص برای بیان ویژگی‌های محصول شما بیان کند.

 لینکدین برای مارکتینگ

اگر بخواهیم به طور تخصصی به ارتباط لینکدین و معماری بپردازیم باید بگوییم که شما می‌توانید از این ابزار به طور کاملا تخصصی در ارتقای مهارت‌ها و معرفی خودتان استفاده کنید. اما اگر نیاز به کمک دارید و برای استفاده از این شبکه اجتماعی مهارت کافی ندارید فقط کافی‌ است از یک بیزنس کوچ کمک بگیرید.

اگر قصد دارید از لینکدین برای مارکتینگ استفاده کنید و تخصص کافی در این زمینه ندارید می‌توانید از امکان مشاوره کسب و کار با نوید طاهری استفاده کنید.

استفاده از تبلیغات لینکدین برای گسترش بیزنس

اگر شما به عنوان یک معمار،طراح یا سازنده به دنبال توسعه کسب و کار خود هستید و یک پلن تجاری مشخص دارید می‌توانید از تبلیغات لینکدین برای کار خود استفاده کنید. تبلیغات این فرصت را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید افراد را در دایره شبکه هدف خود قرار دهید و با آن‌ها ارتباط فعال برقرار کنید.

با توجه به اینکه تبلیغات در شبکه لینکدین فقط برای مخاطبان شما ارائه نمی‌شود طیف وسیعی از افراد این تبلیغات را می‌بینند و با شرکت شما و خدماتی که ارائه می‌دهید آشنا می‌شوند. به این شکل فرصت خوبی خواهید داشت تا مشتریان بیشتری پیدا کنید و به فروش و در نتیجه درآمد بالاتری برسید.

چکار کنیم تا در لینکدین حرفه‌ای دیده شویم؟

اگر به دنبال این هستید تا در لینکدین به صورت یک فرد حرفه‌ای دیده شوید و از لینکدین برای مارکتینگ استفاده کنید باید کارهایی را انجام دهید. اول از همه یک پروفایل شرکتی برای کسب و کار خودتان تهیه کنید. همچنین بهتر است نوع کسب و کارتان را هم مشخص کنید. یک تصویر خوب برای پروفایل انتخاب کنید که بیانگر کار و حرفه شما است.

برای اینکه یک پلن مدیریتی برای خودتان ایجاد کنید اولین قدم این است که هدف گذاری درست و مشخصی انجام دهید. اگر شما سازنده هستید و برای شما سخت است که یک بیزنس پلن کامل با جزئیات را تهیه کنید می‌توانید از ما کمک بگیرید.

برای هدف‌ گذاری باید خواسته‌های خود را مشخص کنید و آن‌ها را بنویسید. مثلا در مورد جذب ترافیک بیشتر چه برنامه‌ای دارید؟ یا آیا تمایل دارید محتوای تخصصی در صفحه خود به اشتراک بگذارید؟ برای کسب اعتبار به چه راه‌کاری فکر کرده‌اید؟ این‌ها مواردی است که در زمان هدف گذاری باید به آن فکر کنید.

چطور لینکدین می‌تواند باعث بهبود کسب و کار شود؟

در مورد استفاده از لینکدین حقیقتی وجود دارد و آن این است که استفاده از لینکدین برای مارکتینگ بسیار مناسب است و لینکدین می‌تواند برای شما مشتریان راغب ایجاد کند. همچنین افزایش اعتبار هم در پی استفاده از لینکدین برای شما فراهم می‌شود. وقتی شما به معرفی کسب و کار خود در یک محیط تخصصی می‌پردازید می‌توانید نتیجه بسیار خوبی بگیرید. البته این دستاورد مشروط به این است که شما راه درستی را در پیش بگیرید.

نقش لینکدین برای مارکتینگ

یکی از مواردی که می‌توانید در لینکدین از آن بهره‌مند شوید این است که می‌توانید نرخ تبدیل و میزان ترافیک دریافتی از سایت را بررسی و رصد کنید. این به شما اطلاعات زیادی در مورد دیده شدن سایت و صفحه اختصاصی شما می‌دهد. برای انجام این بررسی باید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید.

اگر بخواهیم به نقشی که لینکدین برای مارکتینگ دارد اشاره‌ای بکنیم باید بگوییم که استفاده از این شبکه جهانی فرصت‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. با توجه به اینکه این شبکه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند محیط بسیار خوبی برای تبادل اطلاعات و معرفی شرکت شما شود. ایجاد مشتریان بالقوه به بالفعل از دیگر مزایای استفاده از بزرگترین شبکه تجارت جهانی است.

برای اینکه بتوانید از این فرصت بهترین استفاده را ببرید می‌توانید از فرصت مشاوره با نوید طاهری بهره‌مند شوید. این مشاوره می‌تواند درب‌های زیادی را برای شما باز کند و شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند. بسیاری از سازندگان و معماران می‌توانند از این فرصت بهره‌مند شده و با انجام مشاوره با آقای نوید طاهری به کسب و کار خود رونق بیشتری ببخشند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم در مورد نقش لینکدین برای مارکتینگ مطالبی را برای شما بیان کنیم. همچنین به اهمیت استفاده از لینکدین برای توسعه و گسترش کسب و کار اشاره کردیم. لینکدین به عنوان یک شبکه تجارت جهانی که به صورت کاملا تخصصی فعالیت می‌کند می‌تواند به شما کمک کند تا انرژی خود را روی گسترش کسب و کارتان متمرکز کنید. این شبکه برای تمام افراد سازنده، معماران و طراحان می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *